Studio's te huur in Eindhoven
Elke huurwoning in Nederland in één zoekopdracht. 1.100+ sites elke 15 seconden gescand.
Studio huren in Eindhoven: nieuw aanbod rond €790
Een studio huren in Eindhoven betekent een zelfstandige woning met eigen keuken, douche en toilet: de stap na een studentenkamer met gedeelde keuken. Op basis van ruim 2.100 studio-advertenties die RentHunter sinds februari 2024 in Eindhoven volgde, ligt de gemiddelde huurprijs op €974 per maand voor 32 m², en 61% van die studio's is gemeubileerd.
Het nieuwe aanbod is goedkoper dan dat gemiddelde. Elke week komen er zo'n 27 nieuwe studio's online (28 dagen tot november 2026), met een mediane vraaghuur van €790 (90 dagen tot november 2026). Die vraaghuur is stabiel ten opzichte van drie maanden eerder en ligt 7% lager dan een jaar eerder, gemeten op dezelfde bronnen.
Wie een studio zoekt in Eindhoven, studeert vaak aan de TU/e of Fontys, of begint als jonge ingenieur bij ASML, Philips of op de High Tech Campus en wil een eigen voordeur. 37% van de advertenties richt zich op studenten en 17% op expats, dus kijk eerst voor wie een studio bedoeld is voordat je reageert.
- Mediane huur nieuwe woningen
- € 790,-
- Nieuwe woningen per week
- 27
- Gemiddelde oppervlakte, voor € 974,-
- 32 m²
- Gemiddelde borg
- 1,25 maanden
Bron: RentHunter, 2.100 woningen gevolgd sinds februari 2024. Bijgewerkt in november 2026.
Studio's in Eindhoven: €974 voor 32 m²
- Gemiddelde huur: €974 per maand
Een gemiddelde studio in Eindhoven kost €974 per maand voor 32 m² woonruimte, waarin slapen, koken en werken één ruimte delen: meer dan een kamer, minder dan een appartement. Wil je een aparte slaapkamer, vergelijk dan eerst met een appartement huren in Eindhoven: een appartement geeft je een extra deur en meestal een hogere huur. - Prijsrange: €571 tot €1.395 voor de meeste
80% van de studio-advertenties in Eindhoven vraagt tussen €571 en €1.395 per maand, een groot verschil voor woningen van vergelijkbare grootte. Kijk wat er in de huur zit: servicekosten (schoonmaak van gedeelde ruimtes, een beheerder of internet) zijn soms inbegrepen en soms extra, en vraag of gas, water en licht in de huur zitten. - Tegenover Tilburg: 15% duurder in Eindhoven
Een studio in Eindhoven is 15% duurder dan in Tilburg, waar het gemiddelde op €845 per maand ligt. Dichterbij loont het om ook naar studio's in Best en studio's in Helmond te kijken: beide plaatsen hebben een station aan een lijn naar Eindhoven Centraal. - Gemeubileerd: 61% van de studio's
61% van de studio-advertenties in Eindhoven is gemeubileerd, handig voor een eerste opdracht of een semester als je met één koffer aankomt; bekijk gemeubileerde studio's in Eindhoven voor dat deel van het aanbod. De rest is gestoffeerd (vloer, gordijnen en verlichting, geen meubels) of kaal, de moeite waard als je een paar jaar blijft en al een bed hebt. - Aparte slaapkamer: gemiddeld €1.083
907 studio-advertenties in Eindhoven noemen één slaapkamer, voor gemiddeld €1.083 per maand, boven het gemiddelde van €974 voor alle studio's. Werk je thuis na een dag op de campus of in het lab, dan betaal je die extra huur voor een muur tussen bed en bureau. - Nieuw aanbod: zo'n 27 studio's per week
In Eindhoven komen er elke week zo'n 27 nieuwe studio's beschikbaar, dus wie dagelijks zoekt, vindt steeds nieuw aanbod dat net beschikbaar is. Reageer op de dag dat een advertentie online komt, met een kort bericht over je inkomen, ingangsdatum en huurperiode, en houd je documenten klaar om direct te sturen.
- Inschrijving84%
- Gemeubileerd61%
- Voor studenten37%
- Parkeren33%
- Voor expats17%
- Tuin13%
- Balkon10%
- Huisdieren toegestaan0%
Studio's tussen TU/e, Fontys en de Markt
De handigste studio's in Eindhoven liggen op fietsafstand van Eindhoven Centraal: de campus van de TU/e begint net ten noorden van het station, de Fontys-campus aan de Rachelsmolen ligt er vlakbij en het centrum ligt aan de zuidkant.
Centrum, rond de Markt en het 18 Septemberplein
Centrum, het gebied rond de Markt en het 18 Septemberplein, zet je studio op loopafstand van Eindhoven Centraal, de winkels en de trein naar de Randstad. Het past bij een young professional zonder auto: parkeren in het centrum is betaald, en 33% van de studio-advertenties noemt parkeren.
Woensel-Zuid, boven het spoor bij de TU/e
Woensel-Zuid, de woonwijk net ten noorden van het spoor, is een handige plek om een studio te huren voor TU/e-studenten en voor ingenieurs die met de trein reizen: campus en station liggen allebei op korte fietsafstand. 's Avonds is het er rustiger dan in het centrum, en verder naar het noorden vind je in Winkelcentrum Woensel je dagelijkse boodschappen.
Stratum, rustiger wonen ten zuiden van het centrum
Stratum, ten zuiden van het centrum, combineert winkels langs de Stratumsedijk met groen in het Stadswandelpark. Het past bij een huurder die een rustiger adres wil en toch naar het centrum fietst, met verder naar het zuiden de Genneper Parken voor een rondje hardlopen na het werk.
Stratumseind, de kroegenstraat vlak bij de Markt in Eindhoven, is in het weekend tot laat luid. Ga er op een vrijdagavond langs voordat je een studio in de buurt tekent, en vraag of de ramen dubbel glas hebben.
Papierwerk in Eindhoven: inschrijving mogelijk bij 84%
Een studio huren in Eindhoven gaat sneller als je vóór de bezichtiging drie dingen weet: of je je kunt inschrijven, welke documenten de verhuurder wil zien en hoe borg en contract eruitzien.
Inschrijven bij de gemeente Eindhoven
84% van de studio-advertenties in Eindhoven vermeldt dat inschrijven op het adres kan, en je moet je binnen 5 dagen na de verhuizing inschrijven bij de gemeente Eindhoven. Een eerste inschrijving vanuit het buitenland gaat op afspraak, dus plan die via de website van de gemeente zodra het huurcontract getekend is; een verhuizing binnen Nederland geef je online door met DigiD. Zegt een advertentie niets over inschrijven, vraag het dan schriftelijk aan de verhuurder of makelaar voordat je iets betaalt.
Documenten voor TU/e-studenten en starters
Verhuurders van studio's in Eindhoven vragen studenten meestal om een inschrijfbewijs van de TU/e of Fontys en een garantsteller, en jonge ingenieurs om een arbeidscontract of werkgeversverklaring en recente loonstroken. Zet alles samen met je paspoort in één pdf, zodat je het meteen kunt sturen zodra je een studio hebt gevonden die je bevalt.
Borg: gemiddeld 1,25 maand huur
De gemiddelde borg voor een studio in Eindhoven is 1,25 maand huur, dus reken borg en eerste maand samen mee voordat je op een advertentie reageert. Een makelaar die voor de verhuurder werkt, mag jou geen bemiddelingskosten rekenen, dus betaal die niet als de verhuurder ze vraagt.
Twee regels beschermen huurders van een studio in Eindhoven. De borg is maximaal twee maanden kale huur voor huurcontracten die sinds 1 juli 2023 zijn gesloten, en sinds 1 juli 2024 zijn huurcontracten standaard voor onbepaalde tijd, met uitzonderingen zoals studenten- en jongerencontracten. Een studio voor studenten kan zo'n contract hebben, dus lees welk type je krijgt voordat je tekent.
Pendelen vanuit Eindhoven
Pendelen vanuit Eindhoven met het openbaar vervoer kost ongeveer 56 minuten naar Utrecht en 69 minuten naar Rotterdam, dus huren in Eindhoven werkt ook bij een hybride baan of stage in de Randstad.
Utrecht in 56 min, Rotterdam in 69 min
Utrecht ligt met het openbaar vervoer op ongeveer 56 minuten van Eindhoven (81 km) en Rotterdam op ongeveer 69 minuten (105 km). Vanuit een studio op fietsafstand van Eindhoven Centraal blijft je reistijd van deur tot deur dicht bij die cijfers.
Amsterdam 86 min, Den Haag 87, Groningen 171
Amsterdam ligt met het openbaar vervoer op ongeveer 86 minuten van Eindhoven (120 km) en Den Haag op ongeveer 87 minuten (127 km), prima voor één kantoordag per week. Groningen, op zo'n 171 minuten (273 km), is eerder een weekendreis dan een woon-werkrit.
- Utrecht81 km56 min
- Rotterdam105 km69 min
- Amsterdam120 km86 min
- Den Haag127 km87 min
- Groningen273 km171 min
Reistijden met het openbaar vervoer via de Google Routes API.
Vragen over studio's in Eindhoven
Hoeveel kost een studio huren in Eindhoven?
Op basis van ruim 2.100 studio-advertenties die RentHunter sinds februari 2024 in Eindhoven volgde, is de gemiddelde huur €974 per maand voor 32 m². Studio's die in de 90 dagen tot november 2026 online kwamen, hadden een lagere mediane vraaghuur van €790. Tel daar servicekosten en energie bij op als die niet in de huur zitten.
Zijn er studio's in Eindhoven onder €900 per maand?
Ja. De helft van de studio's die in de 90 dagen tot november 2026 in Eindhoven online kwamen, vroeg €790 of minder, en de onderkant van de markt ligt rond €571. Met €900 als plafond filter je eerst op gemeubileerd of niet, en daarna op of de servicekosten zijn inbegrepen, zodat je echte maandlast onder je grens blijft.
Waar vinden TU/e- en Fontys-studenten een studio?
37% van de studio-advertenties in Eindhoven richt zich op studenten, dus er is een echt studentendeel in de vrije markt. Vestide, de studentenhuisvester in Eindhoven, verhuurt ook studio's aan studenten van de TU/e en Fontys; schrijf je daar in zodra je bent toegelaten. Tot er iets vrijkomt, is een kamer in een studentenhuis de goedkopere tussenoplossing.
Is een gemeubileerde studio een goede start voor een expat?
Voor een ingenieur die alleen naar Eindhoven komt, is een gemeubileerde studio de snelste weg naar een woning met inschrijfadres: 17% van de studio-advertenties richt zich op expats. Kies het eerste jaar een plek dicht bij het station of je werkgever, en verhuis naar een groter appartement of huis als je de stad kent.
Mag ik een huisdier houden in een studio in Eindhoven?
Zelden: 0% van de studio-advertenties in Eindhoven zegt dat huisdieren zijn toegestaan, dus met een kat of hond is een studio vinden lastig. Vraag het de verhuurder vóór de bezichtiging en laat toestemming in het huurcontract zetten. Is het huisdier geen optie om op te geven, zoek dan ook naar een huis huren in Eindhoven of in alle huurwoningen in Eindhoven.











